Bundesliga

Bundesliga W poprzednim sezonie, zawodnicy Bayernu podnieśli dwa puchary i potwierdzili swą siłę. Jednak Borussia Dortmund wciąż depcze im po piętach i ma zamiar na nowo podbić Bundesligę. Bez wątpliwości, tytuł mistrza znów wpadnie w ręce jednej z tych dwóch potęg !

Faworyci do tytułu

Bayern Monachium
1.05
Borussia Dortmund
14
Bundesliga - Darmowy zakład ! Skorzystaj z bonusu o wartości 400 zł !

Wszystko co musisz wiedzieć o Bundeslidze

Bundesliga jest zdecydowanie najbardziej spektakularną ligą europejską ! Poza kolosalną ilością strzelanych bramek (średnio ponad 3/mecz), niemieckie rozgrywki należą do najliczniej oglądanych i mogą się pochwalić wspaniałymi arenami.

Przyciąga również bardzo ambitny styl gry rozpowszechniony w całych Niemczech. Niemal wszystkie zespoły grają otwarcie, stawiając przede wszystkim na ofensywę. Istnieje więc spora szansa na prawdziwie spektakularne spotkania.

Ta wizja gry jest świetnie reprezentowana przez drużynę narodową, czy choćby przez dominujący Bayern, który od sezonu 2011 / 2012 strzela w Lidze Mistrzów średnio 3 bramki / mecz.

Kluczowe statystyki Bundesligi

Licząc ponad 3 strzelone bramki / mecz, Bundesliga posiada najwyższy stosunek strzelonych goli z pośród czterech największych europejskich lig. W 4-ech z 10-ciu spotkań padają aż cztery bramki ! Nie wahaj się postawić zakładu "powyżej 3,5 goli" w momencie, gdy kurs przewyższa 2.0 a obie drużyny posiadają duży potencjał ofensywny !

Od 2008/2009 r., jedynie 44 % drużyn Bundesligi zwycięża na własnej murawie, przeciw 48% średniej w innych ligach europejskich (Anglia, Hiszpania, Włochy). Ofensywna wizja gry zespołów tłumaczy ten wynik.

Regularnie stawiaj na co najmniej jednego gola strzelonego przez gości. Zakład ten będzie z reguły chodził po kursie między 1.25 a 1.5 i sprawdzi się w większości przypadków.

Bundesliga w skrócie

Bundesliga jest skandalicznie zdominowana przez Bayern Monachium, 24-krotnego mistrza. Inne większe niemieckie kluby (Borussia Dortmund, Schalke 04, Werder Brema, Vfb Stuttgart, Hamburg) dzielą się resztą tytułów nie potrafiąc utrzymać formy. Stuttgart zwyciężył w 2006 po to by w następny sezon zakończyć na 6. pozycji. Wolfsburg, mistrz z 2009 r, dziś popadł w niepamięć.

18 zespołów walczy co roku o Puchar Ligi Niemieckiej, rozgrywając spotkania w dwie strony. Na koniec sezonu, dzięki pozycji ligi w rankingu UEFA, 3 pierwsze drużyny kwalifikują się do prestiżowej Ligi Mistrzów, zespół zajmujący 4. lokatę musi przejść przez baraże. Następne dwa zespoły, na 6. i 7. miejscu, kwalifikują się do Ligi Europy UEFA.