Liga Mistrzów

Liga Mistrzów Poprzednia edycja Ligi Mistrzów została zdominowana przez hiszpańskie kluby, na dodatek w finale zagościły dwie drużyny z Madrytu - Real i Atletico ! Te dwie drużyny oczywiście znów należą do faworytów do tegorocznego tytułu mistrza Europy, do których możemy dorzucić Niemców (Bayern i Borussia) oraz trzy angielskie kluby : Manchester United, Manchester City i Chelsea. Nie zapomnijmy również o Barcelonie i Paris Saint-Germain !

Faworyci do tytułu

FC Barcelona
2.65
Bayern Monachium
4.33
Real Madryt
7.25
Liga Mistrzów - Darmowy zakład ! Skorzystaj z bonusu o wartości 400 zł !

Wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów

Od 1999 r. i kwalifikacji 32 drużyn, puchar Ligi Mistrzów jest o wiele trudniejszy do zdobycia. Dzięki spotkaniom rozgrywanym w formule dwu-meczu już od 1/8 finału (od 2002 r.), Liga jest bardziej spektakularna a puchar jest coraz częściej zdobywany przez najlepsze europejskie kluby.

W fazie grupowej często grają drużyny z pomniejszych europejskich lig. Od czasu do czasu mniej znane kluby sprawiają wielką niespodziankę. Weź to pod uwagę w momencie stawiania zakładu. Niespodziewane eliminacje większych klubów zdarzają się co roku !

Kluczowe statystyki Ligi Mistrzów

Licząc średnio 3 bramki na mecz, spotkania fazy grupowej jak i finałowej to wielkie widowisko ! Regularnie stawiaj zakłady typu Over 2.5.

Od edycji 2008/2009 jedynie 60% drużyn, które wyszły z grupy na 1. miejscu zdobyły tytuł mistrzowski. W wydaniu Ligi Mistrzów z sezonu 2012/2013, jedynie trzy kluby potwierdziły status faworyta w pierwszej fazie rozgrywek. Postawienie na 1. miejscu outsidera grupy może okazać się naprawdę korzystną inwestycją !

Liga mistrzów w skrócie

Na dzień dzisiejszy najbardziej utytułowane kluby to Real Madryt (10), AC Milan (7), Bayern Monachium (5), Liverpool (5) i Barcelona (4).

Niegdyś zarezerwowana jedynie dla mistrzów poszczególnych europejskich rozgrywek, Liga Mistrzów stanęła otworem dla większej liczby zespołów : trzy miejsca dla najlepszych lig z klasyfikacji UEFA oraz dwa dla tych na 4. 5. i 6. miejscu.

Drużyny z blisko 50 europejskich lig co roku mają szansę na grę w prestiżowej lidze dzięki 7 fazom eliminacyjnym. Następnie 32 drużyny walczą ze sobą w fazie grupowej by później, od 1/8 finału, zagrać o tytuł mistrza.