Liga BBVA

Liga BBVA Od zwycięstwa FC Valencii w sezonie 2003/2004, do zeszłorocznej koronacji Atletico Madryt, hiszpańska Liga ograniczała się do pojedynku Real - Barça. Dziś, o tytuł mistrza Hiszpanii, dwa legendarne kluby będą musiały powalczyć z aktualnym królem, który za wszelką cenę będzie chciał powtórzyć sukces z zeszłego sezonu.

Faworyci do tytułu

FC Barcelona
1.01
Atletico Madryt
29
Real Madryt
67
Liga BBVA - Darmowy zakład ! Skorzystaj z bonusu o wartości 400 zł !

Wszystko co musisz wiedzieć o Lidze BBVA

Liga BBVA należy do najbardziej ofensywnych rozgrywek (średnio 2.75 goli/mecz w 2013/2014 sezonie) i w porównaniu do innych europejskich lig, proponuje alternatywny, mniej agresywny, bardziej techniczny styl gry.

Licząc średnio 2.75 bramek na mecz w sezonie 2013/2014, hiszpańska Liga znajduje się na trzecim miejscu w tej klasyfikacji, zaraz za Bundesligą. Jednak minimum trzy gole zostały strzelone w jedynie 52% spotkań.

Kluczowe statystyki Ligi BBVA

Gra na własnej murawie to bardzo ważny element Ligi, gdyż czołowe zespoły, na wysokich pozycjach w tabeli, zwykle zwyciężają grając u siebie.

Inna ważna statystyka : liczba strzelanych goli jest wysoka oraz zwykle oba zespoły trafiają w bramkę. Gdy dwie nastawione na atak drużyny grają przeciwko sobie, lub gdy mecz nie zanosi się na zbalansowany, postaw na Over 3.5 !

W sezonie 2013/2014, hiszpańskie rozgrywki udowodniły, że należą do europejskiej czołówki dzięki finałowi Ligi Mistrzów pomiędzy dwoma iberyjskimi klubami (Real/Atletico). Nie zapomnijmy również o pucharze Europa League, podniesionym przez zawodników FC Sevilli!

Liga BBVA w skrócie

Według oficjalnego wskaźnika UEFA, Liga BBVA jest najlepszą ligą europejską. Historycznie, rozgrywki są zdominowane przez Real Madryt (33 tytuły) oraz FC Barcelonę (22 tytuły). Od 2003 r., oba giganty podzieliły się wszystkimi tytułami, poza zeszłorocznym, zdobytym przez drugą drużynę z Madrytu - Atletico ! Tym trzem potęgom zwykle po piętach depczą drużyny z Sevilli i Walencji./p>

Zestawienie Ligi BBVA jest tradycyjne : 20 drużyn walczy między sobą w formule dwu meczu (1 u siebie / 1 na wyjeździe). Po 380 spotkaniach, ostatnia trójka jest relegowana do Ligi Adelante a pierwsze trzy zespoły kwalifikują się do Ligi Mistrzów. Czwarta drużyna musi przejść przez baraże aby dołączyć do europejskiej elity, a 5. i 6. klub gwarantuje sobie występ na łamach Europa League.