Premier League

Premier League Angielska Premier League to bez wątpienia najbardziej spektakularna liga europejska ! Walka o tytuł mistrza Anglii również należy do najtrudniejszych, przede wszystkim ze względu na obecność nowego "Big Four" (Man. Utd, Man. City, Chelsea, Arsenal) oraz legendarnego klubu z Liverpool'u !

Faworyci do tytułu

Leicester City
1.75
Tottenham Hotspur
3.5
Arsenal Londyn
7.5
Premier League - Darmowy zakład ! Skorzystaj z bonusu o wartości 400 zł !

Wszystko co musisz wiedzieć o Premier League

Licząc średnio 2.8 bramek na mecz w sezonie 2013/2014, Premier League jest równie ofensywna co hiszpańska Liga. W 1/3 spotkań padły aż 4 gole !

Generalnie, w walce o tytuł biorą udział trzy dominujące kluby : Manchester United, Manchester City oraz Chelsea. Uwaga jednak na trzy inne zespoły, które są w stanie podjąć rękawicę i powalczyć o tytuł : Arsenal, Tottenham i Liverpool. Angielskie rozgrywki są więc bardzo otwarte i spektakularne !

Kluczowe statystyki Premier League

W dwóch poprzednich sezonach, 30% spotkań Premier League zostało wygranych przez drużynę gości. Można również zauważyć, iż w sezonie 2013/2014, 156 spotkań zostało rozstrzygniętych różnicą jednej bramki, co wynosi około 40% meczy.

Regularnie stawiaj na zwycięstwo gości, kursy na nie zwykle mieszczą się pomiędzy 3/3.5. Jako że 40% spotkań rozstrzyganych jest różnicą jednego gola, nie wahaj się postawić na zwycięstwo jedną bramką (szczególnie gości), gdy spotkanie zanosi się na napięte i gdy żadna z drużyn nie posiada prawdziwej przewagi.

Premier League w skrócie

Według oficjalnego wskaźnika UEFA 2014, Premier League jest drugą najskuteczniejszą europejską ligą, zaraz po hiszpańskiej Lidze. Jednak wielu fanów jak i specjalistów uważa, że to właśnie angielskie rozgrywki są sercem europejskiego futbolu.

W skład Barclay's Premier League wchodzi 20 najlepszych zespołów Wielkiej Brytanii. Każdy z nich ma do rozegrania 38 spotkań, czyli po dwa przeciwko innym drużynom (1 u siebie i 1 na wyjeździe).

Na koniec sezonu, pierwsza drużyna w klasyfikacji zostaje mistrzem Anglii, a drugi i trzeci zespół kwalifikuje się do Ligi Mistrzów. Czwarty klub musi przejść przez baraże aby móc zagrać w prestiżowej lidze. Zespół, który zakończy sezon na piątym miejscu będzie mógł powalczyć o puchar Europa League.