Value Bet - Wartościowy Zakład

Wartościowy zakład

Co to jest Wartościowy Zakład (Value Bet) ?

Jak sama nazwa wskazuje, Wartościowy Zakład to zakład, który posiada pewną wartość ! Występuje on w momencie gdy ustalony przez bukmachera kurs jest zbyt wysoki w porównaniu do prawdopodobieństwa rezultatu. Ustalenie prawdopodobieństwa danego rezultatu jest więc bardzo ważne. Jeżeli jesteś w stanie dokładniej oszacować prawdopodobieństwa zakładów, osiągniesz zysk korzystając z tej metody !

Jak sprawdzić, czy znalazłem Wartościowy Zakład ?

Na początku oszacuj prawdopodobieństwo wyniku na który chciałbyś postawić. Oblicz kurs na podstawie prawdopodobieństwa używając formuły :

Kurs = 1/Prawdopodobieństwo wyniku

Jeżeli kurs proponowany przez bukmachera jest wyższy od tego, który obliczyłeś, masz przed sobą Wartościowy Zakład ! Ustal stawkę i postaw zakład !

Na przykład : Barcelona spotyka się w finale Pucharu Króla z Realem. Najwyższy kurs na zwycięstwo Realu wynosi 2.4, natomiast najlepszy kurs na wygraną Barcelony równa się 1.7.

Przeanalizuj statystyki i tabele, formę zespołów oraz inne parametry, które mogą mieć impakt na końcowym wyniku. Dojdziesz do wniosku, że Real ma 50% na zwycięstwo, co równa się kursowi 2 (1/50%). Możesz więc bez większego ryzyka postawić na Real po kursie 2.4. To przykład ładnego Wartościowego Zakładu !

Metoda stosowana przez zwycięzców

Jedynie najlepsi gracze są w stanie obliczyć prawdopodobieństwo dokładniej niż bukmacherzy. Jeżeli uwielbiasz spędzać czas na analizie meczy a Twoje prognozy często się sprawdzają, ta metoda jest stworzona właśnie dla Ciebie ! Jeżeli jednak nie jesteś w stanie poprawnie oszacować prawdopodobieństw, wybierz inną metodę.

Nie zapomnij, że to jedynie dzięki ciężkiej pracy, jaką włożysz w analizę ulubionych rozgrywek i dyscyplin, będziesz w stanie wytropić wiele Wartościowych Zakładów !