Jak oceniamy bukmacherów

Jak oceniamy
Nasz zespół, złożony z graczy oraz ekspertów gier online, regularnie testuje bukmacherów sportowych, po czym przyznaje im obiektywne oceny, według ścisłych kryteriów. Bierzemy pod uwagę i oceniamy te charakterystyki, którym polscy gracze przyznają dużą wagę. Wszystko po to byś z łatwością wybrał odpowiednią dla Ciebie stronę do typowania.

Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy


Najważniejsze jest bezpieczeństwo ! To dlatego w naszym rankingu znajdziesz jedynie solidne i pewne finansowo strony. Testowani bukmacherzy posiadają polskie / międzynarodowe licencje, przyznawane przez ARJEL i większość z nich jest notowana na giełdzie.

Oferowany bonus


Każdy z bukmacherów w naszym rankingu proponuje bonus rejestracyjny. Istnieją 3 podstawowe rodzaje bonusów :

 • Bonus od / do depozytu: przy pierwszym depozycie bukmacher zwiększa jego kwotę o
  dany procent bądź ustaloną kwotę.
 • Free Bet : bukmacher oferuje Ci pewną sumę jaką możesz postawić na dowolnym zakładzie. Zwykle jest to suma równo warta pierwszemu depozytowi bądź określony procent depozytu. Jeżeli wygrasz, zysk masz w kieszeni.
 • Zakład Cash Back/ bez ryzyka : po przelaniu pieniędzy stawiasz pierwszy zakład o dowolnej stawce. Jeżeli przegrasz zakład, bukmacher zwraca Ci stawkę.

Nasz zespół przetestował i porównał dla Ciebie bonusy proponowane przez bukmacherów. Kryteria według, których przyznawaliśmy oceny to :

 • Wartość finansowa : im wyższa kwota, tym bardziej interesujący bonus.
 • Łatwość uzyskania : warunki, które musisz spełnić by uzyskać bonus.
 • Łatwość pobrania bonusu z konta : bukmacherzy z reguły stawiają specyficzne warunki związane jego wypłaceniem.

To właśnie te trzy cechy decydują o jakości bonusu i to według nich przyznawaliśmy oceny.

Nasz zespół, w stałym kontakcie z bukmacherami, proponuje Ci również najlepsze oferty dostępne w sieci. Proponujemy Ci jedynie najkorzystniejsze oferty i bonusy dostępne u internetowych bukmacherów.

Oferta zakładów piłkarskich


Ocenialiśmy tą kategorię uwzględniając zarówno proponowane rozgrywki jak i ilość dostępnych zakładów.

Najlepsi bukmacherzy proponują bogatą paletę rozgrywek, zarówno tych najpopularniejszych jak i tych mniej znanych. Ważna jest również ilość proponowanych rodzajów zakładów, idealnie bukmacher powinien proponować ich 50.

Poziom kursów na piłkę nożną


Bardzo ważne ale za to łatwe w ocenie kryterium. Obliczyliśmy średnią marże, jaką pobierają bukmacherzy, w oparciu o proponowane kursy na największe rozgrywki europejskie. Następnie porównaliśmy ich według otrzymanej średniej. Najlepiej ocenieni pobierają około 8% marży, a Ci, którzy otrzymali gorsze oceny pobierają średnio 12 % marży.

Zakłady na żywo


Dobry Live Betting to :

 • szeroki wybór spotkań
 • duży wybór zakładów
 • kursy na poziomie porównywalnym do tych sprzed meczu
 • szybki i łatwy w obsłudze interfejs
 • powtórki, Live Streaming

Szczegółowo zbadaliśmy, każdy z tych kryteriów abyś wiedział gdzie typować, jeżeli interesują Cię zakłady na żywo.

Jakość transakcji (Wpłaty / Wypłaty)


W tej kategorii uwzględniamy zarówno dostępne metody płatności przy wpłacie i wypłacie pieniędzy i w szczególności, pobierane prowizje. Otwarcie konta u bukmachera, który nie pobiera żadnych opłat pozwoli Ci na dysponowanie pełną kwotą depozytu (i otrzymanego bonusu). Według nas to bardzo ważny atrybut.

Przy ocenianiu tego kryterium braliśmy również pod uwagę technologię szyfrowania danych stosowaną przez bukmachera.

Nawigacja i ergonomia serwisu


Portal powinien przede wszystkim być przejrzysty i łatwy w obsłudze, dostosowany do początkującego gracza. Nawigacja musi być płynna, a postawienie zakładu szybkie. Ocenialiśmy ten aspekt portalu uwzględniając 4, wymienione powyżej, podstawowe kryteria oraz coś bardziej abstrakcyjnego : szatę graficzną strony.

Obsługa klienta


Ocena ta uwzględnia dostępne środki kontaktu z bukmacherem, średni czas odpowiedzi oraz ich trafność. Aby przetestować te cechy, nasz zespół wykorzystał wszystkie dostępne metody kontaktowania obsługi klienta.

Z każdym z bukmacherów kontaktowaliśmy się 4 razy. 2 razy profesjonalnie i 2 razy jako klient. Następnie przeanalizowaliśmy czas odpowiedzi, oraz oceniliśmy ich trafność na podstawie zadanych pytań.

Ponawiamy tego typu test regularnie, kilka razy w roku.

Ogólna ocena


Końcowa ocena jest oszacowaniem ogólnej jakości każdego bukmachera. To wynik analizy poszczególnych wskaźników jakości. Każdemu z nich przyznaliśmy inny stopień wagi, tak aby jak najlepiej odzwierciedlić to, co najważniejsze w oczach polskiego gracza.